Arama motoru optimizasyonu, bir web sitesi tasarımının önemli bir parçasıdır ve çoğu zaman
gözden kaçırılır. İnsanlar onu Google’da (veya Bing’de veya DuckDuckGo’da) bulamazsa, dünyanın en güzel, muhteşem sitesi kimseye pek bir şey kazandırmaz. SEO’nun en iyi uygulamalarını uygulamak, size yalnızca arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmek için mümkün olan en iyi şansı vermez; diğer şeylerin yanı sıra kalite, tasarım, erişilebilirlik ve hızı inceleyerek web sitelerinizi daha iyi hale getirir. Bu, aşina olmayanlar ve hatta bazen aşina olanlar için göz korkutucu bir dünyadır, bu nedenle bu çalışmada sunulan kontrol listesi, bir denetim gerçekleştirirken göz önünde bulundurulması gereken temel faktörleri özetlemektedir.

Paylaşılan Bir SEO Kültürü Oluşturma

Düzgün yapıldığında SEO, bir kez uyguladığınız ve bir daha asla düşünmekten
vazgeçip uzaklaşacağınız bir şey değildir. Yıllarca özenle korunması gereken bir şeydir.
Denetimlerin bu kadar ezici hissetmesinin nedenlerinden biri, uzun süredir ihmal edilen
SEO'nun büyük bir sorun haline gelmesidir. Bakımlı SEO çok iyi çalışır ve algoritma
güncellemelerinin düzensiz akışına uyum sağlamak için daha iyi bir konuma sahiptir.
SEO'nun değeri kurumsal çalışanlara anlatılmalı ve bu ders vererek yapılmamalıdır. En iyi
uygulamaları takip etmek genellikle daha iyi bir web sitesi, daha fazla kurumsal trafik ve
daha mutlu ziyaretçiler anlamına gelir.

Kalite

Bazen kalite hakkında ona olan bağlılıktan çok daha fazla konuşulur. Tüm istatistiklerin, araçların ve hızlı kazançların arkasında basit bir SEO gerçeği vardır: Siteyi olabildiğince iyi hale getirmek sizin düşen bir iştir. Ancak o zaman, arama sorguları için rekabet ettiğiniz diğer tüm sitelerden daha iyi olmayı umabilirsiniz. Kullanıcı deneyimi tasarımından metin yazarlığına kadar, kaliteli içerik bağlılık, tutku ve zaman gerektirir.
Sitenizin sınırlamalarıyla yüzleşmeye hazır olun ve başkalarının iyiliği kadar sizin iyiliğiniz için bunları iyileştirmek için çalışın. Harika bir içeriğin optimize edilmesi kötü içerikten çok daha kolaydır.